Kad ir izstrādāts, saskaņots projekts un esam vienojušies par ierīkošanas izmaksām, varam sākt teritorijas labiekārtošanu.
Mēs veicam šādus darbus:
Teritorijas sagatavošana
Lai varētu sākt dārza ierīkošanu, vispirms teritorija ir jāatbrīvo no visa liekā (krūmiem un citiem priegružojumiem), kas traucē labiekārtošanai.
Reljefa veidošana
Pēc vajadzības veicam teritorijas planēšanu vai līmeņa pacelšanu, lai izveidotu nepieciešamo reljefu.
Plāna nospraušana dabā
Pēc plāna izspraužam stādījumu, celiņu un citu elementu vajadzīgās kontūras, lai saimnieki varētu izvērtēt aptuveno dārza veidolu dabā un, apspriežot, kopā izveidot optimālo variantu.
Stādijumu ierīkošana
Kad esam kopīgi vienojušies par stādījumu formām, veicam sagatavošanas darbus stādījumu ierīkošanai. Tad sagādājam un izvietojam augus, sastādam un pēc nepieciešamības mulčējam ar kūdru vai mulču.
Zāliena ierīkošana
Vissvarīgākais dārzā ir glīts zāliens, ko parasti ierīko pēdējo, lai nebūtu vairs jāstaigā pāri, kamēr tas sadīgst un iesakņojas. Kvalitatīvu zālienu var izveidot pareizi izvēloties augsni, sēklu un tehnoloģiski pareizi to ierīkojot un kopjot.
Dekoratīvie dīķi
Ja dārzā vēlas kādu ūdens elementu, var izveidot mazāku vai lielāku mākslīgo dīķīti, ūdenskritumu, sauso upi u.c.
Puķu trauku kompozīcijas veidošana
Vasaras puķu kompozīcijas dos vislielāko košumu dārzā, tās var mainīt katru gadu un līdz ar to nedaudz izmainīsies viss dārzs.
Citi darbi
Pēc nepieciešamības varam veikt dažādus citus darbus kā piem., dārza apgaismojumu ierīkošanu, nogāžu stiprināšanu u.c.